Na konci listopadu 2019 pro Vás připravujeme potápěčské safari v Egyptě. V termínu 23.11 - 30.11.2019 se vydáme na středoseverní cestu úžasnými vodami Rudého moře.

Trasu jsme vymysleli sami a tak se podaří navštívit ty nejzajímavější vraky, které tyto vody nabízí. Uvidíte například vrak lodě Salem Express ležicího kousek od Safagy. Obrovský trajekt, který se potopil v roce 1991 při návratu poutníku z Mekky. Vrak nabízí obrovské prostory k prozkoumání, pokud má potápěč řádné vybavení a výcvik. Nemůžeme vyplout do severních vod a nenavštívit snad nejznámější vrak této oblasti - SS Thistlegorm. Britská ozbrojená obchodní loď, která byla potopena za druhé světové války dvěma německými bombardéry Heinkel He 111. Nyní leží na dně se svým nákladem munice, zbraní, aut, motorek, náklaďáků, částí letadel a železničních vlaků a lokomotiv. Vraku Thistlegorm se věnuje do detailu stránka thethistlegormproject.com kde naleznete fotky před i po potopení.

Vrak lodi Salem ExpressVrak lodi SS Thistlegorm

Pro potápěče obdivující mořskou faunu a flóru jsme připravili zastávku u reefu Sha’b Abu Nuhas a dalších, které se nacházejí po cestě. Samozřejmě plán cesty není pevně daný, může jej ovlivnit počasí nebo dohoda celé skupiny.

Odlet do Hurghady bude z Prahy 23.11.2019 přímým spojem (jedná se o charterový let, a tak čas bude upřesněn později).

Safari Egypt, potápění, loďSafari Egypt, potápění, kajuta

Z letiště do mariny nás odveze autobus a cesta zabere cca 20 minut. Loď, která na nás bude čekat, je dřevěná a 36m dlouhá, po kompletní rekonstrukci a naleznete tak na palubě velký klimatizovaný salonek s odděleným jídelním koutem, kde bude připraveno 3x denně jídlo formou bufetu. Loď má také 2 slunečné paluby a všechny kabiny jsou klimatizované, vybavené minibarem a vlastní koupelnou / sprchou. Loď je poháněná 2 motory každý o síle 840 koňských sil. Na palubu se vejde 24 potápěčů, český instruktor zajištěn. :)

Safari Egypt, potápění, salónekSafari Egypt, potápění, bar

Trasa je určena i pro méně zkušené potápěče s certifikací OWD. Zároveň je možné v průběhu plavby dokončit různé kurzy potápění (např. Advanced open water diver, Nitrox diver nebo i Wreck diver). Loď je připravené i pro zkušené potápěče s dvojčaty, stagemi nebo CCR. Vše je ale nutné řešit včas (jak kurzy tak potřebná výbava a láhve), abychom to stihli zajistit.

Ponorů denně si můžete naplánovat dle libosti a je to omezené jen nutným přesunem lodi, kdy se do vody nesmí. Nicméně z vlastní zkušenosti víme, že všechny naplánované ponory dají jen vášniví potápěči. :)

Safari Egypt, potápění, palubaSafari Egypt, potápění, lahve

Cena za zájezd s letenkami je přibližně 30.000,- Kč a je to dáno odčerpanými službami. V ceně je jídlo a nealko pití na lodi, 6 dní potápění, Nitrox do mono lahví.

Doplňkové ceny jsou (u lahví je cena za týden):

  • alkoholické nápoje (aktuálně zjišťujeme ceny)
  • dvojče 80€
  • stage láhev 15€, poutání na stage 5€
  • 15 litrová láhev 40€
  • bakšiš pro posádku přibližně 50€ (máme informace, že se o nás postarají nadstandardně, tak by případný bakšiš měl odpovídat :) )

Volných míst na lodi rychle ubývá a v tuto chvíli jsou volná poslední 2. V případě zájmu volejte hned Petrovi (tel. 777 288 100) nebo Márovi (tel. 608 383 308).